Doç. Dr. Aykut Erdem DİNÇ Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) bölümünden 2000 yılında mezun oldu. KBB ihtisasına 2001 yılında girdiği TUS sınavında Türkiye 4. olarak Ankara Gazi Üniversitesi başlamış ve 2006 yılında Gazi Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde ihtisasını tamamlayarak Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı oldu. İngiltere’de Central Manchester and Manchester Children’s University Hospitals’da Otoloji – Nörootoloji alanında çalışmalarda bulundu.

2012 – 2018 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi KBB Anabilim Dalı’nda görev yaptı ve bu sürede iki defa KBB Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 2017 yılında Doçentlik ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal toplantılarda sunumları ile birlikte yerli ve yabancı dergilerde 70’in üzerinde çalışması mevcuttur. Türk Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği aktif üyesidir. Alanındaki tüm gelişmeleri eş zamanlı takip etmekte ve uygulamaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Doç. Dr. Aykut Erdem Dinç evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgi alanları: Rinoplasti, Estetik Burun ameliyatları, Kulak Mikrocerrahisi ve Otoskleroz, endoskopik sinüs cerrahisi, bademcik ve genizeti ameliyatları, fonksiyonel burun cerrahisi, otoplasti, uyku apnesi ve horlama cerrahisi, ses teli polip ve nodül mikrocerrahisi, tükrük bezi hastalıkları cerrahisi, endoskopik hipofiz cerrahisi.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi