Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı İzmir

Bademcikler; boğazın iki yanında da bulunan ve tıp dilinde tonsilit olarak anılan lenf dokularıdır. Bu dokular, ağızdan giren bakteri ve virüslerle mücadelede bağışıklılık sisteminin birer parçası olarak yer alırlar. Ancak aynı bakteri ve virüsler bademcikleri enfekte edebilmekte, yüksek ateş ve boğaz ağrısı gibi belirtilerin ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu durum bademcik iltihabı olarak bilinir ve özellikle küçük çocuklarda çok yaygındır. Bademcik iltihabının sürekli tekrarladığı veya ilaç tedavisine yanıt vermediği durumlarda bademciklerin alınması gerekebilir. Günümüzde bademcik ameliyatı, thermal welding gibi modern ve hasta için daha konforlu yöntemlerle gerçekleşebilmektedir.

Thermal welding diğer yöntemlere kıyasla hastaya sunduğu avantajlar bakımından günümüzde sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Thermal welding ile bademcik ameliyatı hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç. Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz.

Bademcik Ameliyatı Nedir?

Bademcik ameliyatı, bademcik iltihaplanmasının sürekli tekrar ettiği durumlarda bademciklerin alınması için tercih edilen cerrahi operasyondur. Bu operasyon sayesinde sık sık iltihaplanıp kişinin hayat kalitesini düşüren bademcikler birçok farklı yöntemle aldırılabilir. Bu yöntemlerden bahsettiğimiz Bademcik Ameliyatı adlı yazımızı inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Nedir?

Thermal welding yöntemi, sık sık tekrarlayan veya geçmeyen bademcik iltihapları için kullanılan modern bir ameliyat yöntemidir. Bu yöntem başka hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Thermal welding ile bademcik ameliyatı, klasik ameliyat yöntemine göre çok daha hızlı ve konforlu bir operasyondur. Gelişmiş tekniklerin ve modern cihazların kullanıldığı bu operasyon sayesinde çevre dokulara zarar verilmeden bademcikler kolayca alınabilir.

Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Thermal welding yöntemi klasik ameliyat yöntemine kıyasla çok daha modern ve isabetli bir operasyondur. Bu operasyondan sonra hastanın gözetim altında tutulma süresi, klasik ameliyat yöntemine kıyasla daha kısadır. Çevre dokulara zarar verilmeden gerçekleşen bu operasyondan sonra iyileşme süreci de eski yönteme göre daha kısa ve ağrısızdır.

Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Thermal welding ile bademcik ameliyatı, doktor tarafından hastaya özel olarak planlanır. Operasyon sırasında hasta anestezi altındadır. Thermal welding sayesinde, özel bir cihazla ısıtılan bademcikler herhangi bir kesici alete gerek duyulmadan alınabilirler. Bu yöntem sayesinde çevre dokulara zarar verilmez. Bademcikler alındıktan sonra hastanın boğazı detaylı olarak kontrol edilir. Tüm işlemler genellikle yarım saat kadar kısa bir sürede son bulmaktadır. Thermal welding yönteminde hastanın anestezi altında kaldığı süre de klasik yöntemdekine göre daha kısadır.

Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastalar 6 saat kadar hastanede gözetim altında kalır. Bu sürede hastaların anestezinin etkisinden tamamen kurtulmaları beklenir. Nabız ve tansiyon gibi vital bulguları düzenli olarak kontrol edilir. Anestezinin etkileri tamamen geçene kadar hastalara bir şey yemeleri önerilmez. Hemşireler, ne zaman yemek yiyebileceklerini hastalara söyleyecektir. Doktor uygun gördüğü takdirde, thermal welding ile bademcik ameliyatı olan hastalar, operasyonu geçirdikleri gün taburcu olabilirler.

Taburcu olan hastaların ilk birkaç gün boyunca düzenli bir şekilde dinlenmesi gereklidir. Bu sürede sert ve katı gıdaların tüketilmesi önerilmez. Ameliyattan sonra bir ay boyunca doktorunuz tarafından nasıl besleneceğiniz size aktarılacaktır. Hemen hemen bir ay sonra normal beslenme düzeninize dönebilirsiniz. Aynı şekilde sportif faaliyetlerden, ağır işlerden ve doktorun bilgisi dışında ilaç kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bu süreç boyunca doktorunuzun tavsiyelerine uymak, kişisel hijyene dikkat etmek ve düzenli bir şekilde dinlenmek iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Fiyatları İzmir 2022

Bademcik iltihabı, özellikle çocuklarda sürekli tekrarlayabilir ve hayat kalitesini büyük ölçüde düşürebilir. İlaç tedavisinin yeterli gelmediği durumlarda doktor, bademciklerin alınmasını önerebilir. Bademciklerin alınması, birçok farklı ameliyat yöntemiyle gerçekleşebilmektedir. Bu yöntemler arasında bulunan Thermal Welding, özel tekniklerin ve modern cihazların kullanıldığı görece daha konforlu bir işlemdir. Bu işlem doktor tarafından hastaya özel olarak planlanır. Bu yüzden İzmir thermal welding ile bademcik ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişebilmektedir.

Bademcik ameliyatı ve bademcik iltihabı hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Bademcik Ameliyatı adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

İzmir thermal welding ile bademcik ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizi arayabilir, Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi