Botoks İzmir

Botoks uygulaması, etken maddesi botulinum toksini olan sıvının, özel bir enjeksiyon yöntemiyle hedef dokulara verilmesidir. Bu uygulama sayesinde hedef dokular, bazı sınırlar dahilinde yeniden kurgulanır. Cerrahi operasyona gerek kalmadan birçok işlem botoks uygulamaları sayesinde gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında botoksla kaş kaldırma, botoksla burun ucu kaldırma, botoksla dudak kaldırma gibi isimlerle bilinen işlemler vardır. Botoks uygulaması öncesinde doktor muayenesi yapılır. Bu muayene sırasında yapılacak olan işlem seçilir ve işlemin kapsamı kararlaştırılır. Doktor, talep ettiğiniz işlemi size özel olarak kurgulayacak ve botoks İzmir uygulamasını özenle gerçekleştirecektir.

İzmir botoks uygulaması hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç. Dr. Aykut Erdem Dinç gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks, clostridium botulinum toksininin hedef dokulara enjekte edilmesiyle gerçekleşen ve neredeyse 40 yıldır kozmetik amaçlı kullanılan bir işlemdir. Enjekte edilen bu sıvı sayesinde, hedef bölgedeki kaslar bir süreliğine gevşetilir. Böylelikle kişinin, hedef bölge ile ilgili talep ettiği sonuçlar alınmış olur.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks, uygulanacağı bölgeye göre birçok farklı şekilde yapılabilir. Genel olarak botoks işlemi, hedef kasların botoks enjeksiyonu ile gevşetilmesi ve kırışıklık gibi problemlerin giderilmesi ile gerçekleşir. İzmir botoks öncesinde talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doktor tarafından dinlenir. Daha sonra ise işlem, size ve yüzünüze özel olarak planlanır. Doktorunuz işlemin her adımıyla ilgili sizi bilgilendirir. Son olarak ise bahsettiğimiz enjeksiyon işlemi gerçekleşir.

Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

Botoks işlemi genelde yüz ve boyun bölgesinde kullanılmaktadır. Botoks;

  • Burunda ve çevresinde yer alan tavşan çizgilerinin ortadan kaldırılmasında (bunny lines),
  • Mezobotoks işleminde,
  • Çene ovalliğinin azaltılmasında ve çene kırışıklıklarının giderilmesinde,
  • Ağız çevresinde yer alan somurtma çizgilerinin ortadan kaldırılmasında,
  • Alın kırışıklıklarının giderilmesinde,
  • Kaşların arasındaki ve göz çevresindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında,
  • Yüzdeki terleme problemlerinin giderilmesinde,
  • Diş sıkma ve migren tedavisinde kullanılabilen bir işlemdir.

Botoksla Kaş Kaldırma Mümkün Mü?

Botoksla kaş kaldırma işlemi gayet mümkün ve sık sık talep edilen bir uygulamadır. Kaşlar, yüz ifadesi için çok önemli yapılardır. Bu yüzden birçok insan ameliyatsız kaş kaldırma olarak da bilinen bu işlemi talep etmektedir. İzmir botoksla kaş kaldırma, göz çevresindeki kasların botoks enjeksiyonları sayesinde gevşetilmesi ile mümkün hale gelir.

Botoksla Burun Ucu Kaldırma Yapılabilir mi?

Herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan botoks ile burun ucunun kaldırılması mümkündür. Konuşurken veya gülerken burun ucunuz aşağı doğru eğiliyorsa bu eğilmeye sebep olan kaslar botoks işlemi ile gevşetilebilir. Bu sayede burun ucu bir miktar kaldırılmış olur. Bu işlemin mümkün olup olmadığı doktor muayenesi sırasında anlaşılmaktadır. Doktor muayenesi sırasında hem burnunuzun botoks işlemi ile ne kadar değişebileceğini öğrenebilir hem de diğer tedavi teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Doç.Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilir, İzmir burun botoksu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Botoksla Dudak Kaldırma Mümkün Mü?

İzmir dudak botoksu olarak da bilinen bu işlem sayesinde dudak kenarlarını kaldırmak mümkün hale gelir. Dudak botoksu sayesinde, dudak çevresinde ve üzerinde bulunan kırışıklıklar da giderilebilir.

Botoks Ne Zaman Etki Eder?

Botoks işlemleri, cerrahi operasyonlar gibi uzun ve zahmetli işlemler değillerdir. Yüzde bulunan bazı problemler çok kısa sürede geçici olarak ortadan kaldırılabilir. Botoks işleminin etkileri 2 ila 7 gün arasında fark edilir duruma gelmektedir. Bu etkilerin süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilse de ortalama olarak 5 ay boyunca devam eder. Etkinin devam etmesini isteyen kişiler, iç rahatlığı ile işlemi tekrarlatabilirler.

Botoks Kimlere Yapılabilir?

Botoks; hamileler, emziren anneler, bazı kanama ve kas hastalıklara sahip olanlar haricinde her cinsiyetten, isteyen herkese yapılabilir. Botoks öncesinde doktorunuz sizi muayene edecek, bu işleme uygunluğunuz konusunda en doğru kararı verecektir.

Botoks Etkili Kremler Botoks’un Yerini Tutar Mı?

Cilde uygulanan kremler, botoks işleminin yerini tutamazlar. Botoks işlemi, deri altı enjeksiyonlar sayesinde, yalnızca kararlaştırılan dokular hedef alınarak yapılır. Son derece hedefe yönelik ve kesin sonuçlar alınmasına sebep olur. Botoks kremleri ise çoğu zaman bir pazarlama stratejisi olarak bu şekilde anılırlar.

Erkekler Botoks Yaptırabilir Mi?

Erkekler de kadınlarda olduğu gibi mimiklere, bu mimikleri kontrol eden kaslara ve bu kasların hareketlerine bağlı oluşan kırışıklıklara sahiptir. Günümüzde erkekler de kadınlar gibi yaygın olarak kozmetik amaçlı botoks ve estetik operasyonlar yaptırmaktadır. Uzman bir doktor, feminen bir görüntüye yol açmadan erkeklere botoks uygulayabilir. 

Botoks Yüze Zarar Verir Mi?

Botoks, geçici bir işlemdir. Etkileri hemen hemen 5 ila 7 ay arasında tamamen ortadan kaybolur. Dolayısıyla botoks çok nadiren yüzde kalıcı hasarlara sebep olur. Bu da genellikle merdiven altı şartlarda ve uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen botoks işlemleri sırasında meydana gelir. Bu yüzden uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmeyen botoks işlemlerinden uzak durmak gerekir.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Botoks sonrasında, talep edilen etkiler birkaç gün içerisinde kendilerini göstermeye başlarlar. Bu süre boyunca enjeksiyon bölgesine masaj uygulanmamalı ve sürekli olarak dokunulmamalıdır. Botoks yaptıran kişilere bir hafta kadar boyunca sırt üstü yatmaları önerilir. Botoks sonrası makyaj yapılabilir, yüz yıkanabilir ancak solaryum seansları önerilmez. Doktorunuz, botoks sonrasında nelere dikkat edeceğinizi ve kaç gün dikkat etmeniz gerektiğini detaylı olarak size anlatacaktır.

Botoks Fiyatları İzmir

İzmir botoks uygulaması, farklı amaçlar için farklı şekillerde yapılabilmektedir. Halk arasında ameliyatsız estetik işlemleri olarak da bilinen botoks uygulamaları, kişiye özel yapılan bir işlemdir. Bu yüzden İzmir botoks fiyatları da kişiden kişiye değişebilmektedir. Botoks işlemleri hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç.Dr. Aykut Erdem Dinç gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi