Burun Kemeri Düzeltme İzmir

İnsan yüzünün en öne çıkan organı burundur. Burun, yüzün tam merkezinde bulunan ve insanların birçok biyolojik fonksiyonunda görevli olan bir duyu organıdır. Önemli görevlerinin yanı sıra insan yüzünün estetik dengesini kurduğu ve yüzün simetrisinde çok önemli bir rolü olduğu düşünülmektedir. Burun; kemiklerden, kıkırdaklardan ve yumuşak dokulardan meydana gelmektedir. Buruna boyut veren en önemli yapı ise burun kemeridir. Burun kemerini, bir çadırı ayakta tutan demir iskelete benzetebilirsiniz. Nasıl çadırın naylon muşambası demir iskelet sayesinde boyut kazanıyorsa burun kemeri de burun için benzer bir görev görmektedir. Burun kemeri, burnun şekli için çok önemli bir yapıdır. Burun da direkt insan yüzünün güzelliğini belirlediği için her yıl binlerce insan burun kemerini düzelttirmek amacıyla operasyon geçirmektedir. Bu operasyon sayesinde burnun kemik ve kıkırdak çatısı olarak bilinen burun kemeri adeta yeniden kurgulanır, hastanın yüzüne daha uyumlu hale getirilir.

İzmir burun kemeri düzeltme veya burun kemeri törpüleme olarak bilinen bu işlem hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç.Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz. 

Burun Kemeri Düzeltme Nedir?

Burun kemeri düzeltme işlemi geleneksel burun estetiğine kıyasla çok daha kolay bir operasyondur. Burun kemerindeki çıkıntılar veya sivrilikler birçok insanı rahatsız edebilmektedir. Estetik olarak hoş görünmeyen bu şekil sıkıntılarına, bazı durumlarda solunum sıkıntıları da eşlik edebilmektedir. Bu tarz şikayetleri olan hastalar, geleneksel rinoplasti ameliyatı yerine burun kemeri düzeltme gibi daha bölgesel operasyonları tercih etmektedir. İzmir burun kemeri düzeltme işlemi, geleneksel burun estetiği ameliyatının aksine kemik kırma veya kemik kesme işlemleriyle yapılmamaktadır. Burun kemeri düzeltme işlemi, burun kemeri olarak bilinen kemiğin modern ekipmanlar sayesinde törpülenmesi ile gerçekleştirilir.

Burun Törpüleme Nedir?

Burun kemeri törpülüme, halk arasında burun kemeri düzeltme işlemi için kullanılan tabirdir. Burun kemeri düzeltme işlemi sırasında modern aletler yardımıyla burun kemeri törpülenir. Hasta tarafından arzulanan şekil, bu törpüleme işlemi sayesinde burun kemerine verilir. Bu yüzden işlemin adına burun törpüleme veya burun kemeri törpüleme de denilmektedir.

İzmir burun törpüleme işlemi, geleneksel rinoplasti ameliyatına kıyasla daha bölgesel bir işlemdir. Bu işlem sırasında kemik kırma veya kesme işlemi gerçekleşmediği için morarma ve şişlik gibi istenmeyen etkiler daha az meydana gelir. Hastalar iyileşme sürecini daha kolay atlatıp sosyal yaşamlarına daha hızlı dönerler.

Burun Kemeri Düzeltme Nasıl Yapılır?

Burun kemeri düzeltme işlemi çoğu zaman geleneksel rinoplasti ameliyatının bir parçası olarak gerçekleşir. Rinoplasti ameliyatına eşlik eden diğer işlemler istenilmediği takdirde tek başına da yapılan bu operasyon, burun kemeri törpüleme olarak da bilinmektedir. Burun kemeri düzeltme işlemi diğer estetik operasyonlar gibi detaylı bir doktor muayenesinden sonra gerçekleşir. Doktor gerek görüntüleme tekniklerini gerekse de diğer özel muayene tekniklerini kullanarak hastanın burnunu dikkatle inceler. İncelemeler sonucu elde ettiği bulguları hastayla paylaşır. İdeal bir burun kemerinin nasıl olması gerektiğini hastaya anlatır. Daha sonra ise hastanın da taleplerini göz önünde bulundurarak biz tedavi planı hazırlar. Bu plan dahilinde belirlenen ameliyat günü geldiğinde çeşitli aletler kullanılarak burun kemeri törpülenir ve hasta istediği buruna kavuşur. Burun kemeri düzeltme işlemi hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizi arayabilirsiniz.

Burun Kemeri Düzeltme Ameliyatı

Burun kemeri düzeltme ameliyatı veya burun kemeri törpüleme ameliyatı olarak bilinen bu operasyon, farklı tekniklerle yapılabilir. Bu tekniklerden ve yöntemlerden hangilerinin kullanılacağına muayene sırasında karar verilir. Burun kemeri düzeltme işlemi açık ameliyat ve kapalı ameliyat tekniklerinden biri ile yapılmaktadır.

Burun kemeri düzeltme operasyonu açık ameliyat tekniği ile yapıldığı takdirde, törpüleme işlemi geleneksel aletler yerine ultrasonik dalgalar yayan bir cihazla da gerçekleştirilebilir. Bu cihaz, herhangi bir fiziksel kuvvete gerek duyulmaksızın, yoğunlaştırılmış ses dalgalarını kullanarak burun kemerinin şekillendirilmesine olanak sağlar. Böylelikle ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morarmalarda fark edilir bir azalma görülür.

Burun kemeri törpüleme işlemi, kapalı ameliyat tekniği ile de yapılabilmektedir. Kapalı ameliyat tekniğinde, tüm operasyon burun deliklerinin içinden gerçekleşir. Bu yüzden ameliyat sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz.

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Burun kemerinde yer alan çukurların ve çöküntülerin doldurulması ameliyatsız olarak yapılabilmektedir. Ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi, bu çukurların ve çöküntülerin uygun dolgu malzemeleri ile doldurulması sayesinde gerçekleşir. Bazı durumlarda burun kemerine yapılan dolgu eklentileri burnun tüm estetik sıkıntılarını çözmeye yetebilmektedir. İzmir ameliyatsız burun kemeri düzeltme yarım saatte gerçekleşen bir işlemdir. Hasta bu işlemden hemen sonra günlük yaşamına dönebilir.

 Burun Kemeri Düzeltme Fiyatları İzmir 2022

Burun kemeri düzeltme fiyatları, yapılan operasyonun şekline ve kapsamına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu işlemin kapsamı özenle gerçekleşen doktor muayenesi sırasında hastaya özel bir şekilde planlanır. İzmir burun törpüleme fiyatları ve diğer konular hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, Doç.Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi