Konka Radyofrekans İzmir

Burnun içinde yer alan ve konka olarak isimlendirilen burun etleri bazı durumlara bağlı olarak büyüyebilir. Bu büyüme çocuklarda ve yetişkinlerde geçmeyen burun tıkanıklıklarına yol açabilir. Burun eti büyümesi veya burun eti şişmesi olarak bilinen bu rahatsızlık birçok şekilde tedavi edilebilmektedir. İzmir konka radyofrekans işlemi de bu tedavi yöntemlerinden biridir. Cerrahi operasyonlara kıyasla çok daha modern ve sıkıntısız olan bu işlem özellikle okul çağında olan çocuklarda tercih edilmektedir.

Burun eti büyümesi veya burun eti şişmesi olarak bilinen bu hastalık hakkında detaylı bilgi için sitemizde bulunan Konka Hipertrofisi isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

İzmir radyofrekansla burun eti küçültme tedavisi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç. Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz.

Konka Hipertrofisi Nedir?

Halk arasında burun eti büyümesi ve burun eti şişmesi isimleriyle bilinen konka hipertrofisi; geçmeyen burun tıkanıklıklarına sebep olabilmektedir. Solunum yolunun tıkanmasına sebep olan bu rahatsızlık, büyüme çağında olan çocukların gelişimlerini etkileyebilir. Okul içi performanslarında düşüklüğe sebep olabilir. Kendi kendine veya ilaç tedavisiyle geçmeyen burun eti şişikliğinin cerrahi tedaviye ihtiyacı olabilir. Ancak bazı durumlarda cerrahi operasyonlar, burun içindeki dokular için risk oluşturabilmektedir. Bu yüzden hastalar genelde konka radyofrekans isimli modern ve güvenilir tedavi yöntemiyle tedavi edilmeyi tercih ederler.

Radyofrekans ile Burun Eti Küçültme Ameliyatı

Burun tıkanıklığı ve buna bağlı birçok ikincil rahatsızlığa sebep olabilen konka hipertrofisi; farklı şekillerde tedavi edilebilir. Burun eti büyümesi, ilaç tedavisi, cerrahi operasyonlar ve radyofrekans işlemi ile tedavi edilebilmektedir. İlaç tedavisinin yeterli gelmediği ve cerrahi operasyonların risk oluşturduğu durumlarda radyofrekansla burun eti büyümesi tedavisi tercih edilir.

Aynı zamanda bahsettiğimiz tedavi yöntemlerinden en modern ve güvenilir olanı radyofrekans ile burun eti küçültme işlemidir. Bu işlem buruna yerleştirilen elektrotlar sayesinde yapılır. Diğer tedavi yöntemlerine göre daha zahmetsizdir. Hemen hemen 10 dakika süren bu işlem kapsamına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu işlem sırasında kesi atılmaz ve dolayısıyla operasyon sonrası dikiş atılmaz.

Konka Radyofrekans Nedir?

Konka radyofrekans; burun kemiği eğriliği, alerji ve üst solunum yolu enfeksiyonları gibi sebeplerden ortaya çıkan burun eti büyümesi hastalığının tedavisinde kullanılır. Geçmeyen veya sık sık tekrarlayan burun tıkanıklığına sebep olan bu hastalık çocukların ve yetişkinlerin günlük yaşamlarını etkileyebilmektedir. Özellikle büyüme çağında olan çocukların gelişimini ve bilişsel fonksiyonlarını olumsuz şekilde etkileyebilir.

Konka radyofrekans genelde bu hastalığın tedavisinde ilk tercih edilen yöntemlerden biridir. Diğer tedavi yöntemlerinin işe yaramadıkları durumlarda da radyofrekans ile buru eti tedavisi uygulanmaktadır.

Konka Radyofrekans Hangi Durumlarda Yapılır?

Konka ismi verilen burun etinin büyüdüğü ve nefes almayı engellediği durumlarda tercih edilir. Özellikle büyümenin ileri boyutlara ulaştığı hastalarda bu yöntem tercih edilebilir. Burun eti şişmesi tedavisinde kullanılan diğer yöntemler bazı durumlarda işe yaramayabilir veya tercih edilmeyebilirler. Radyofrekans yöntemi daha konforlu ve kolay olduğu için genelde bu yöntemle tedavi uygulanmaktadır. Konka radyofrekans tedavisi gereken durumları özetlememiz gerekirse:

  • Burun eti şişmesi, burun eti büyümesi sonucu nefes almada güçlük. Geçmeyen burun tıkanıklığı.
  • Hava yollarının tıkanmasına bağlı olarak horlama ve apne şikayetleri varsa,
  • Burun mukozasında hassasiyet olduğu için cerrahi yöntemler tercih edilemiyorsa İzmir radyofrekansla burun eti küçültme işlemi tercih edilmektedir.

Konka Radyofrekans Nasıl Yapılır?

Konka radyofrekans tedavisi, her hasta için özel şekilde planlanır. Hastaların fiziki muayeneleri sonucu elde edilen bilgiler ışığında tedavi planı özenle hazırlanmaktadır. Bu işlem çoğu zaman anesteziye gerek kalmadan gerçekleşse de bazı durumlarda hafif ve bölgesel uyuşturma teknikleri kullanılabilmektedir. Buruna yerleştirilen elektrotlar sayesinde hastanın konkalarına kontrollü bir şekilde enerji aktarılır. Bu enerji konkaların küçülmesini sağlar ve operasyon biter. Tüm işlem hemen hemen 15 dakika sürmektedir. Radyofrekansla burun eti küçültme ameliyatında herhangi bir kesi atılmaz. Kanama ve ağrı görülmez. Kesi atılmadan yapılan bir işlem olduğu için buruna dikiş atılmasına da gerek kalmaz. Bu sebepten özellikle okul çağındaki çocuklar için terci edilen bir operasyondur. Operasyon sonrasında hastalara rahatsızlık verebilen burun tamponları da kullanılmamaktadır. Konka radyofrekans işlemi sonrasında herhangi bir şişlik ve morarma görülmediği için iyileşme süreci çok daha konforludur. İyileşme süreci boyunca hastaların birkaç gün düzenli dinlenmesi ve ağır işlerden kaçınmaları önerilir.

İzmir Konka Radyofrekans

Konka radyofrekans işleminin kapsamı hastadan hastaya değişebilmektedir. Bu işlemin tüm adımları doktor tarafından hastaya özel olarak planlanır. Burun eti büyümesi tedavisinde kullanılan diğer yöntemlere göre çok daha hızlı, konforlu ve küçük bir operasyondur. Bu yüzden hastalar tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Çocuklarda konka radyofrekans ameliyatı fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, İzmir’de KBB uzmanı olan Doç. Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi