Burun Ucu Estetiği İzmir

İnsan yüzünün ilk göze çarpan organı burundur. Burun, yüzün estetik dengesi ve simetrisi açısından oldukça önemli bir organdır. Burnun en ön planda olan kısmı ise tartışmasız burun ucudur. Burun ucu, kişiden kişiye farklılaşabilir ve zamanla değişebilir. Kişiler, genetik veya sonradan kazanılan bozukluklar sebebiyle burunlarının estetik dengesini bozan bir burun ucuna sahip olabilirler. Bu durumda akıllara gelen ilk çözüm yöntemi burun ucu estetiğidir. Burun ucu estetiği sayesinde hastalar yüzlerine en uygun burun ucuna sahip olabilirler.  Burun ucu estetiği hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç.Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun ucu estetiği Tip Plasti olarak da bilinen ve burnun ucundaki bozuklukları düzeltmek için tercih edilen bir operasyondur. Burun kemerinde herhangi bir bozukluk olmayan hastalar; yalnızca burun ucu estetiği yaptırarak bazı estetik sıkıntılardan kolayca kurtulabilirler. Burun ucu estetiği ile düzeltilebilecek bazı bozukluklara;

  • Düşük burun ucu,
  • Geniş burun ucu,
  • Aşırı kaba veya sivri burun ucu,
  • Geniş ve kaba burun kanatları,
  • Simetrik olmayan burun delikleri örnek olarak verilebilir.

Bu saydığımız örnekler, kişinin sağlığı için zararlı olmadıkları durumlarda bile özgüven eksikliği temelli problemlere yol açıyor olabilirler. Bu durumda yapılması gereken şey, uzman bir doktordan randevu alarak burnun detaylı muayenesini ve analizini yaptırmaktadır. Yapılan bu muayeneler ve kişinin talepleri ışığında doktor, kişinin yüz hatlarına en uygun burun ucu modelini belirleyecektir. Bu tarz sıkıntıları olan insanlar, profesyonel ve bilimsel tedavi yöntemlerinden faydalanmalıdır. ‘’Burun ucu kaldırma egzersizleri’’ veya ‘’Burun ucu inceltme egzersizleri’ gibi alternatif yöntemler; burnunuzun gelişimi açısından zararlı olabilir, daha ciddi şekil bozukluklarına sebep olabilirler.

Burun Ucu Küçültme Ameliyatı

Halk arasında ‘’top burun ucu’’ olarak bilinen buruna sahip olmak için tercih edilen ameliyattır. Bu ameliyat sayesinde hastalar küçük ve burunlarının geri kalanıyla uyumlu bir burun ucuna sahip olabilirler. Bu operasyon genellikle açık veya kapalı ameliyat tekniği ile gerçekleştirilebilir. Operasyon sırasında anestezi altında olan hastanın burun ucundaki kıkırdak dikkatli bir şekilde küçültülür. Burnun geri kalanıyla uyumlu bir hale getirilir. Burun ucu hastanın talep ettiği ölçüde kaldırılır. Bu operasyon, genel burun estetiği operasyonuna kıyasla çok daha hızlı ve konforludur.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

İnsanlar tarafından ‘’hokka burun’’ veya ‘’kalkık burun’’ olarak ifade edilen burun şekline kavuşmak için tercih edilen operasyondur. Esasında, burun ucu küçültme ve burun ucu kaldırma işlemleri tek bir operasyon ile yapılır. Burun ucunda bulunan kıkırdaklar ve yumuşak dokular, modern aletler yardımıyla dikkatle şekillendirilir. Burun ucu, hastanın burnuna ve yüzünün geri kalanına uyumlu, estetik açıdan zengin bir hale getirilir. Burun ucu ameliyatı, açık ve kapalı ameliyat tekniklerinden herhangi biri ile gerçekleştirilebilir. Kapalı ameliyat tekniğinin kullanıldığı burunlarda, ameliyatın ilk haftaları da dahil olmak üzere herhangi bir ameliyat izi görülmez.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucu estetiği üç farklı şekilde gerçekleştirilebilir.

Kapalı Burun Ucu Ameliyatı

Kapalı burun ucu estetiği sayesinde hastalar istedikleri burun ucuna, görünür olan herhangi bir dikiş izi olmadan sahip olabilirler. Burun ucuna yapılacak olan işlemler, burnun içine atılan kesiler yardımıyla yapılır. Hastalar bu işlemlerin hiçbirini hissetmezler. Burnun içinden yapılan bu operasyonla burun ucu özenle şekillendirilir ve hastanın taleplerine uygun hale getirilir.

Açık Burun Ucu Ameliyatı

Açık burun ucu estetiği, burun deliklerini birbirinden ayıran dokunun kaldırılması ile gerçekleştirilir. Hasta tüm operasyon boyunca anestezi altında olduğu için herhangi bir ağrı hissetmez. Burun ucuna, operasyondan önce hastanın talepleri ve doktorun önerileri çerçevesinde belirlenmiş olan şekil dikkatle verilir. İzmir burun ucu estetiği, açık ameliyat tekniği ile yapıldığı takdirde kesi atılan yerde küçük bir iz oluşabilmektedir. Bu iz, zaman içerisinde yakından bakıldığında bile seçilemeyecek hale gelmektedir.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği

Burun ucundaki sıkıntıların, hasta sağlığına etkisi olmadığı durumlarda ameliyatsız burun ucu estetiği tercih edilebilmektedir. Bu işlem herhangi bir cerrahi operasyon içermez. Hasta işlem sırasında anestezi altında değildir. İzmir ameliyatsız burun ucu estetiği sırasında, çeşitli dolgu malzemeleri ve vitaminler kullanılarak hastanın burun ucuna şekil verilir. 15 dakika gibi kısa sürelerde gerçekleşen bu işlem sayesinde hastalar istedikleri burun şekline hızlı ve ağrısız bir şekilde kavuşabilirler. Bu işlemden sonra herhangi bir şişlik veya morluk meydana gelmez. Ameliyatsız burun ucu estetiği ile şekil verilen burun ucu, şeklini 2 yıla kadar koruyabilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık veya kapalı ameliyat teknikleriyle burun ucu estetiği olan hastalar bir süre burunlarına fazladan özen göstermelidir. Doktor tarafından belirlenecek olan bu süre boyunca havuza veya denize girilmemeli, burun uzun süreler boyunca güneşe maruz bırakılmamalıdır. Burun ucu estetiği sonrasında başın yukarıda olduğu dinlenme pozisyonlar tercih edilmeli, burnun darbe alabileceği aktivitelerden kaçınılmalıdır. Bu operasyon genel burun estetiğine kıyasla daha küçük bir uygulama olduğu için hastalar daha hızlı iyileşirler. İlk bir hafta içerisinde burnun desteklenmesi için özel bir aparat kullanılır. Bu aparat da ilk haftadan sonra çıkarılmaktadır. Birkaç gün dinlenmenin ardından hasta bahsettiğimiz durumlara dikkat etmek kaydıyla sosyal hayatına dönebilir. Burun ucu estetiği olanlar için en uygun öneriler, o kişilerin doktorları tarafından, onlara en uygun koşullar düşünülerek verilir.

Ameliyatsız burun ucu estetiği olanlar ise işlem gününden itibaren günlük hayatlarına dönebilirler. Yine de herhangi bir darbeye karşı burunlarına dikkat etmeleri önerilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Burun ucu estetiği, genel burun estetiğine kıyasla çok daha küçük bir operasyondur. Bu sebeple iyileşme süreci çok daha hızlı ve sorunsuz geçmektedir. Bu süreçte doktor önerilerine uymak hem arzulanan buruna kavuşmak için hem de kişinin genel sağlığı için oldukça önemlidir. Burun ucu estetiği sonrasında burunda az miktarda ödem ve morluk görülebilir. Bu ödemlerin hızlıca kaybolması için sırt üstü dinlenme pozisyonları tercih edilmelidir. Operasyondan 1 ila 2 gün sonra buruna koruyucu bir bant takılacaktır. Bu bant hemen hemen bir hafta sonra çıkarılmaktadır. Bu süre boyunca hasta, burnuna darbe almamaya ve güneş altında çok kalmamaya dikkat etmek koşulu ile sosyal hayatına dönebilir.

Burun Ucu Estetiği İzmir Fiyatları  2022

Burun ucu estetiği, farklı şekillerde gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Bu yüzden burun ucu estetiği fiyatları da kişiden kişiye değişebilmektedir. İzmir burun ucu estetiği fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Doç.Dr. Aykut Erdem Dinç’ten randevu alabilirsiniz. Instagram uygulamasından @doc.dr.aykuterdemdinc sayfasını ziyaret edip burun ucu estetiği öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek operasyon hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi Ara!
Yol Tarifi